subota, 9. kolovoza 2014.

HNK-Gorica vs.NK-Sesvete, 09.08.14. (10:15h), 3.pripremna utakmica - 1:3(1:2)

Utakmicu smo izgubili protiv fizički jače ekipe rezultatom 1:3.
Naslov nije alibi, ali priznajem da sam ostao malo zatečen što se tiče konstitucije većine igrača gostiju koji su igrali u 1.poluvremenu. No dobro,... Naša ekipa nikako da se kompletira, a počele su nas malo i ozljede mučiti. Što se 1.poluvremena tiče, iako su gosti pritiskali naše redove te možda i bili više na našoj polovici, nisu stvorili više prilika nego mi. Borba se vodila bliže sredini terena. Tek u 9.min.prva ozbiljnija prilika, Sedlarić ulazi u 16terac daje povratno za Posavca čiji šut brani odlični vratar gostiju. U 11.min. sobodnjak gostiju sa nekih 25m, lopta prolazi preko grede. U 15.min.odlična obrana Debijađija. U 23.min. gosti zabijaju za 0:1 iz slobodnjaka sa 18m. U 28.min. odlična prilika Sedlarića čiji šut brani vratar. Nakon toga u 29.min. slijedi kontra gostiju iz koje napadač dolazi 1 na 1 s našim vratarom za 0:2. Pohvalno i ohrabrujuče je to što naši dečki nakon toga nimalo ne padaju već nastavljaju igru. U 30.min.šut Šestaka s ruba 16-terca brani vratar. U 32.min. Posavec D.iz teške situacije zabija za smanjenje 1:2. U 34.min. nakon kornera stvorila se gužva pred našim golom ali uspjevamo se spasiti. Nakon toga u 35.min.šut Posavca brani vratar. Gosti 2.poluvrijeme igraju s drugom ekipom koja fizički ne odskače od naše, jedina im je prednost što u utkamicu ulaze svježi, dok je naša ekipa od napora već pomalo umorna. Na samom početku u 36.min.odličnom kombinacijom stvorili smo gužvu pred golom gostiju, malo smo se spetljali. U 38.min.gosti iz gužve zabijaju za 1:3. Lopta prolazi uz samu vratnicu, neobranjivo. Nakon toga igramo i dalje te polako preuzimamo inicijativu ali bez završnice. U 41.min.šut Posavca prolazi uz samu vratnicu, u 60.min.Brzović glavom loptu šalje uz vratnicu, u 62.min.nakon slobodnjaka Posavec šalje loptu tik uz vratnicu. U 67.i 68.min.Posavec šutira slobodnjake, prva preko grede a drugu brani vratar. Gosti su u ovom dijelu imali priliku u 44.min.glavom, lopta prolazi pored gola. U 2.dijelu sudac je dozvolio malo grublju igru..... Izmjene su bile leteće tijekom cijele utakmice. Cijelu utakmicu odigrali su Debijađi i Žordić, a Vranić izlazi u 20.min. radi ozljede i više ne ulazi.
Ovaj poraz nije zabrinjavajuć jer nismo nadigrani, a i uz to, dečki su pokazali karakter!

SASTAV: Jan Paolo Debijađi, Agoun T, Vranić F, Petrović J, Vidak M, Žordić BŠestak BBrzović F, Borovac T, Posavec P, Sedlarić N..

KLUPA:  Mandić A, Kopilović L, Posavec D.
NEDOSTAJU: Krizmanić K, Skok S, Tomić A, Lugarić S, Đurašin M, Trumbetaš M, Meić N.

STRIJELCI: 0:1 Sesvete(23.min.), 0:2 Sesvete(29.min.), 1:2 Posavec D.(32.min.),
1:3 Sesvete(38.min.).