četvrtak, 7. kolovoza 2014.

NK-Zagreb vs.HNK-Gorica, 06.08.14. (17:00h), 2.pripremna utakmica - 1:2(0:0)

Odlična igra i potpuno zaslužena pobjeda naše ekipe rezultatom 1:2.
Nakon Segeste nam se brojno stanje malo povećalo tako da trener na klupi ima više mogućnosti. A ovakvom igrom koju su danas prikazali naši dečki, Segesta je lako mogla pasti. Dečki su danas potpuno nadigrali ekipu Zagreba. Domaćin je u 1.poluvremenu svega dva puta zaprijetio našem golu i to u 7.min. kada lopta prolazi pored gola i u 15.min.kada lopta pogađa vratnicu. Mi smo već u 2.min. zaprijetili golu domaćina, zatim u 17.min. kada šut Meića prolazi uz samu vratnicu. U 23.i 26.min. šuteve Posavec D.odličnim intervencijama brani domaći vratar koji je tijekom utakmicu imao još nekoliko odličnih obrana. U 27.min. Posavec zabija gol koji sudac poništava radi zaleđa?. U 2.poluvrijeme ulazimo još bolji te se domaćin jednostavno ne uspijeva približiti našem golu. Da nam je realizacija bila malo bolja domaćin je lako mogao doživjeti još veći poraz. U 37.min. šut Meića brani vratar, u istoj minuti Brzović iz 16-terca loptu šalje preko gola. U 39.min.vratar ruši Brzovića u 5-tercu, ali sudac se ne oglašava za čisti jedanaesterac. U 41.min.Meić pogađa vratnicu. U 43.min nakon slobodnjaka Posavca, pokušaj Agouna vratar domaćina efektno brani. Domaćin se jednostavno ne uspjeva oduprijeti našem pritisku. U 48.min. šut Meića brani vratar, lopta se odbija do Posavca koji loptu šalje preko grede. U 49.min.nakon slobodnjaka Posavca, Agoun loptu šalje preko grede. Treba pohvaliti našu zadnju liniju koja također igra odlično te sigurno zatvara sve prilaze našem golu. Ako ne zabijaš onda primiš, tako u 55.min. domaćin nekako zabija za 1:0. No, gol je ipak, rekao bih, plod toga što dvije minute prije naša dva stopera Agoun i Vranić izlaze na predah, tako da ovaj gol ne treba uzeti kao negativu. U 58.min. Posavec šalje loptu pored same vratnice. U 60.min.isti igrač izlazi 1 na 1 s vratarom, no vratar odlično brani. U 63.min.Brzović šalje još jednu odličnu loptu na Meića koji sam ulazi u 16terac, ali mu odlični vratar loptu skida s noge. U 66.min.Posavec napokon zabija za 1:1 lobom preko vratara. Slična situacija u 67.min. kada Meić loptu šalje preko istrčalog vratara no lopta prolazi preko same grede. U 69.min. Meić napokon zabija za pobjedu 1:2. Ekipa domaćina u 2.dijelu imala je još dvije prilike u 59.i 64.min. Oba je puta Debijađi siguran. Tijekom utakmice trener rotira igrače, a cijeli susret odigrali su Debijađi, Petrović i Brzović.
Još jednom čestitke cijeloj ekipi na odličnoj utakmici!

SASTAV: Jan Paolo Debijađi, Agoun T, Vranić F, Petrović J, Vidak M, Đurašin MŠestak BBrzović F, Mandić A, Meić N, Sedlarić N..

KLUPA:  Borovac T, Kopilović L, Posavec P, Posavec D.
NEDOSTAJU: Krizmanić K, Skok S, Tomić A, Lugarić S, Žordić B, Trumbetaš M.

STRIJELCI: 1:0 Zagreb(55.min.), 1:1 Posavec D.(66.min.), 1:2 Meić N.(69.min.).