nedjelja, 26. listopada 2014.

HNK-Gorica vs. NK-Sesvete, 26.10.2014. (11:15h), 10.kolo 1.HNL-središte - 1:1(1:1)

Sretno osvojen bod, rezultat utakmice 1:1.
Nakon ovakve utakmice teško je biti realan... Htjeli to priznati ili ne, dali nas je sreća nagradila ili nas je nagradio naš trud,...gostujuća je ekipa jednostavno bila opasnija. Većinom se igralo na našoj polovici terena, a mi smo tu i tamo uspjeli započeti neku kontru, ali bez rezultata. U našoj se je ekipi posebno istaknu naš vratar Debijađi koji je zabilježio barem desetak dobrih intervencija, a primio je samo jedan gol. Gol za 0:1 pao je u 18.min, lopta sa 20tak metara prolazi pod samu gredu našeg gola. Prije gola u 12.i 16.min.dvije obrane našeg vratara. U 25.i 28.min.dvije odlične obrane Debijađija. Nakon toga 2,3 pravovremena ulijetanja u noge gostujućem napadaču uoći šuta prema golu. U 48.min.gosti traže igranje rukom našeg igrača u našem 16tercu....ja osobno taj trenutak nisam uspio vidjeti tako da nemogu suditi (uglavnom su se gostući navijači radi toga žestoko obrušili na suca). Nakon toga ponovno 2,3 odlične intervencije Debijađija. U 61.min.gosti šutiraju preko grede, a u 63.min.pogađaju vratnicu našeg gola.
Naša je ekipa prvi put zaprijetila golu gostima u 30.min.kada je Meić, nakon proigravanja Sedlarića, poslao loptu pored vratnice. U zadnjoj minuti (35.min) 1.poluvremena Meić nakon kornera odbijenu loptu posprema u mrežu za izjednačenje 1:1 (lopta se od grede odbija u gol). Sljedeću ozbiljniju gol priliku imali smo u zadnjoj minuti utakmice (69.min) kada šut Agouna iz slobodnjaka za 20tak metara brani vratar gostiju. Moramo reći da se naša ekipa trudila i da je željela više, da su trčali i bili aktivni do samog kraja utakmice. Bilo je tu i krvi s naše strane, ali jednostavno ne možemo povezati naše redove prema naprijed. Preveliki je pritisak tijekom utakmice na našu zadnju liniju, a premalo prema naprijed. Nema igre prema naprijed, već pokušavamo dugim loptama pronaći našeg napadača koji jednostavno sam ne može kroz šestoricu igrača. No ne treba biti pesimist, sve će doći na svoje. Možemo mi puno bolje, to smo tijekom zadnje 3 sezone pokazali; kvalitetu imamo...sad samo rad,rad i rad!

SASTAVDebijađi J.PŽordić B.(od 66.Petrović J.), Agoun T, Skok S, Šestak B, Ivančić M, Borovac T, Brzović F, Sedlarić F.(od 57.Preradović M.), Krizmanić K.(od 62.Mandić A.), Meić N.