subota, 18. listopada 2014.

NK-H.Dragovoljac vs.HNK-Gorica, 18.10.2014. (16:15h), 9.kolo 1.HNL-središte - 0:2(0:2)

Pobjeda kao plod borbenosti i suradnje za 0:2.
Ova utakmica nije bila jedna od onih u kojima je bilo mnogo gol prilika, ali je zato puno važnije to što je bilo vidljivo da ekipa surađuje. Stvarali smo konstantan pritisak na domaće igrače što je rezultiralo da su tijekom cijele utakmice svega dva puta uputili udarac u okvir našeg gola. I to u 26.min, te u 40.min.kada Debijađi odličnom intervencijom loptu skreće u korner. Osim toga naša je ekipa djelovala nekako složnija. Em što su jedni drugima pokrivali leđa, jedni su druge nadomještali-pohvalno.
Od samog početka počeo je naš pritisak prema golu domaćina koji je rezultirao vodećim pogotkom Sedlarića u 15.min. za 0:1. Akciju je započeo Borovac. Dugom loptom proigrava Žordića koji uz gol liniju ulazi u 16terac te loptu upućuje ispred gola gdje je najspretniji Sedlarić koji zabija za vodstvo. U 16.min. atraktivni pokušaj Krizmanića ali vratar domaćina je spreman. U 28.min.šut Šestaka odlazi preko gola. U zadnjoj 35.minuti 1.poluvremena idemo u kontru, Borovac prolazi desno te ubaciju loptu koju Krizmanić glavom posprema u mrežu domaćina za 0:2. Ne možemo reći da je domaća ekipa bila bezopasna, ali i kad su imali loptu u nogama i kad su pokušavali prići našem golu, nismo im to dozovili. U 2.poluvremenu prvih 10tak minuta prividan i bezopasan pritisak domaćina. Ponovno igramo čvrsto te ne dozvoljavamo prilaz našem golu. U ovom dijelu imali smo još 3 odlične gol prilike. U 45.min. Meić sa 10 m pogađa vanjski dio mreže gola, u 61.min. Mandić šutira pored vratnice. U 69.min. odlična prodor Borovca, dodaje loptu za Mandića koji izlazi sam na vratara te upućuje loptu pored gola. No, da je i bio gol, sudac je sudio zaleđe. Zasluženo smo osvojili 3 boda.
Čestitke ekipi na pobjedi i zajedništvu koje nam je prijeko potrebno u srijedu kada bi se trebala odigrati odgođena utakmica sa Dinamom na našem terenu. SRETNO!

SASTAVDebijađi J.PŽordić B.(od 55.Petrović J.), Agoun T, Skok S, Vranić F, Šestak B.(od 62.Kopilović L.)Borovac T, Brzović F, Krizmanić K, Sedlarić F.(od 50.Vidak M.), Meić N..(od 60.Mandić A.).