subota, 6. rujna 2014.

NK-Trnje vs.HNK-Gorica, 06.09.2014. (11:15h), 3.kolo 1.HNL-središte - 2:4(1:1)

Odlična utakmica, napeta i puna događanja.....pobjeda 2:4.
Odigrali smo odličnu utakmicu, pokazali da smo bolja ekipa te potpuno zasluženo pobijedili. Bilo je tu odličnih poteza, žutih kartona, jednaesteraca i isključenja.
U 1.poluvrijeme ušli smo dobro te je Agoun već u 3.min. zaprijetio iz slobodnjaka sa 25m, no vratar domaćina brani. U 5.min. pokušaj domaćina spriječava naš vratar Debijađi. U 7.min. odličan šut Krizmanića prolazi preko same vratnice, a u 8.min. za 0:1 zabija Brzović na odlično dodavanje Posavca P. U 12.min.šut Krizmanića iz slobodnjaka vratar boksa. Nakon 20.min.kao da naša ekipa polako pada, a to koristi ekipa Trnja koja u 22.min.uspjeva stvoriti dvije poluprilike. U 25.min. Debijađi odlično brani šut s 5m. U 27.min. Krizmanić iz slobodnjaka sa ruba 16terca prijeti na drugoj strani ali vratar brani udarac. Nakon toga u istoj minuti odličan gol Šurlana za izjednačenje; loptu prima prsima leđima okrenut prema našem golu te iz voleja u okretu posprema loptu u mrežu za 1:1. Zadnju priliku u 1.dijelu ima Brzović čiji šut prolazi preko grede. U 2.poluvrijeme domaći igrači ulaze odlučnije te u 36.min. njihov šut prolazi uz vratnicu našeg gola. U 42.min.Vranić prolazi desnim krilom, ulazi u 16terac te ga domaći igrač ruši za najstrožu kaznu. S bijele točke siguran je Agoun te zabija za 1:2 (u prilogu snimka gola). U 43.min. odlična prilika naše ekipe; Borovac odličnom loptom pronalazi Vranića koji nesebično dodaje na Meića, ali vratar domaćina u zadnji tren ulazi u šut. U 48.min. Meić na rubu 16terca sam izrađuje situaciju te iz okreta zabija za 1:3. Nakon toga nekoliko poluprilika na obje strane ali bez promjene rezultata. U 61.min.pritisak domaćina; prvo šut sa 16m brani naš vratar, lopta se odbija do napadača Trnja koji šalje loptu prema praznim vratima našega gola. Agoun požrtvovno loptu izbija ispred same gol-linije u korner. U 63.min. Žordić dobiva 2. žuti karton na utakmici te napušta teren. Zadnjih 10tak minuta igramo s igračem manje a uz to sudac produžuje utakmicu za cca.4minute. Već u 65.min. Trnje smanjuje na 2:3 i to iz gužve pred golom nakon slobodnjaka. Utakmica postaje žešća jer domaćin na sve moguće načine pokušava pritiskom približiti se našem golu. U 68.min. šut Borovca vratar domaćina odlično brani. U 70.min.gotovo identična situacija kako i u 42. gdje Vranić ponovno odličnim prodorom desnim krilom ulazi u 16terac te tamo biva rušen za najstrožu kaznu. Sa bijele točke drugi put siguran je Agoun koji zabija za konačnih 2:4.
Iako naša igra još nije na onoj razini na koju smo od ove ekipe naviknuli, vidljivo je da se polako uigravamo i postajemo sve bolji. Nadam se da nećemo pokleknuti pritisku "imena" kada nam u sljedećem kolu u goste dolazi ekipa Dinama. Ako se budemo dovoljno potrudili lako možemo ostvariti pozitivan rezultat u toj utakmici. ČESTITKE!

SASTAV: Debijađi J.P, Šestak B.(od 27.Đurašin M.), Agoun T, Posavec D, Žordić BBorovac T, Posavec P, Brzović F.(od 67.Skok S.), Krizmanić K, Sedlarić F.(od 37.Vranić F.), Meić N.(od 69.Kopilović L.).

KLUPA:  Crnolatec P, Petrović J, Kopilović L, Vranić F, Đurašin M, Skok S, Vidak M.
NEDOSTAJU: Tomić A, Trumbetaš M, Lugarić S, Mandić A.

STRIJELCI: 0:1 Brzović F.(8.min), 1:1 Šurlan M.(27.min.), 1:2 Agoun T.(11m)(42.min.), 1:3 Meić N.(48.min.), 2:3 Gasparac M.I.(65.min.), 2:4 Agoun T.(11m)(70.min.).

OPOMENUTI IGRAČI:
NK-Trnje: Lenz M.(41.min.)- žuti karton - preoštar start
               Vujković S.(73.min.)- žuti karton - preoštar start
HNK-Gorica: Brzović F.(59.min.)- žuti karton - napucavanje lopte u prekidu igre
                   Žordić B.(28.min, 65.min.)- crveni karton-2x žuti karton - preoštri startovi

Najava utakmice: U pripremnoj utakmici izgubili smo rezultatom 2:1 također u gostima. Vjerujem da ćemo se u subotu pokazati u pravom svijetlu te uzeti sva tri boda iz Trnja.