srijeda, 24. rujna 2014.

NK-Dugo Selo vs.HNK-Gorica, 24.09.14.(16:30h), 2.kolo KUP-NSZŽ - 6:5(2:2(2:0))

Odlična i sadržajna utakmica koju gubimo nakon izvođenja jedanaesteraca
rezultatom 6:5.
Teško je povjerovati da nakon ovako dobro odigrane utakmice ipak ne prolazimo dalje u kupu. Stvarno se dečkima nema što prigovoriti. Pokazali su želju i karakter. Igrali su odlično, pogotovo u 2.poluvremenu gdje su nakon 2:0 izjednačili i izborili penale. Da je bilo malo više sreće na našoj strani mogli smo i pobijediti. Ekipa Dugog Sela u prvom je poluvremenu dva puta zapucala prema našem golu i dva puta zabila... Imali smo problema i u igračkom kadru, gdje smo se radi velikog broja izostanaka morali popuniti mlađim igračima koji nikako nisu podbacili već su pokazali kvalitetu. Prije samog početka utakmice, Agoun radi bolova u koljenu ne može nastupati te trener mora povući poteze...Meić seli na mjesto stopera.
Već od samog početka stvaramo pritisak prema golu domaćina, imamo posjed lopte. Zaprijetili smo u 8.min iz slobodnjaka, gdje Krizmanićev šut prolazi uz vratnicu. Nakon toga nastavljamo pas igrom, stvaramo gužve pred golom domaćina ali uvijek imamo jedan potez viška. Ekipa Dugog Sela se brani i čeka svoju priliku iz brze kontre koju su u 28.min.i dočekali. Nakon jedne duge lopte koja preskaće našu zadnju liniju, njihov brzi napadač izlazi 1 na 1 sa našim vratarom te lako zabija za 1:0. Iako je Debijađi bio na toj lopti ona ga preskače te nekako ulazi u našu mrežu. Ponovno nastupamo mi, približavamo se golu domaćina, ulazimo u 16terac, imamo posjed.... U 32.min.Brzović dodaje na Vranića koji loptu od stative zabija u gol-sudac sudi zaleđe te se gol ne priznaje. U 35.min.ponovno duga lopta domaćina koju prima isti igrač kao u 1.situaciji, šutira sa ruba 16terca te zabija za 2:0. Debijađi je ponovno na toj lopti te mu se od ruku odbija u gol. U 1.dijelu imamo igru, kontrolu i sve, samo nam fali fizikalija da se probijemo kroz čvrstu obranu domaćina. U 2.poluvremenu Meić seli u vrh napada, a njegovo mjesto stopera preuzima Vranić. Sada krećemo još odlučnije te je vidljivo kako dečki žele pobjedu. Već u 40.min.Borovac iz slobodnjaka pogađa gredu gola, lopta se odbija na glavu Brzoviću koji sa 5m promašuje prazan gol. U 45.min.šut Preradovića preko gola. 46.min.odlična kombinacija Kopilović-Meić-Krizmanić kojemu vratar ulazi u šut. U 48.min.Borovac šutira loptu prizemno u sam kut gola, no vratar vrhom prstiju usmjeruje loptu pored stative u korner. Nakon toga kontra domaćina iz koje Debijađi 2x odlično brani. U 53.min. Meić šutira loptu sa 20m pod gredu u gol za 2:1. U 55.min.Vranić šalje dugu loptu koju Meić glavom prosljeđuje u for Krizmaniću. Isti s loptom i tri igrača na leđima ulazi u 16terac, biva potezan i poklepan, ali sudac samo odmahuje rukom. Dvije minute kasnije dvije prilike Meića od kojih jedna lopta prolazi uz vratnicu a drugu brani vratar. U 60.min.Krizmanić izvodi korner, netko loptu glavom šalje prema golu, vratar odbija u gužvu iz koje Meić uspjeva loptu ugurati u mrežu za 2:2. Iako pokušavamo i dalje zaprijetiti vratima domaćina, to nam ne uspjeva, a zadnju priliku na utakmicu imala je ekipa Dugog Sela čiji pokušaj u 70.min.brani Crnolatec. Slijede penali: Borovac zabija prvi, zabija i domaćin; Krizmanić zabija od prečke, zabija domaćin; Žordiću brani vratar, domaćin zabija; Meić šutira preko gola, domaćin zabija; Ivančić zabija, zabija i domaćin za pobjedu. Čestitamo ekipi Dugog Sela i želimo im sreću u daljnjem natjecanju!
Ova generacija HNK-Gorice sigurno je zaslužila puno više, pokazala je to svojim igrama u ovoj utakmici, a i u proteklim godinama. ŠTETA!

SASTAVDebijađi J.P.(od 66.Crnolatec P.)Žordić BMeić N , Skok S, Vidak M.
(od 40.Preradović M.), Ivančić M, Borovac T, Brzović FKopilović L.(od 58.Petrović J.)
Vranić FKrizmanić K.

KLUPA:
Crnolatec P, Petrović J, Agoun T, Preradović M.
NEDOSTAJU: Tomić A, Trumbetaš M, Lugarić S, Sedlarić F, Šestak B, Posavec D
Posavec P,  Đurašin M, Mandić A.

STRIJELCI: 1:0 Pavlović R.(28.min), 2:0 Pavlović R.(34.min.), 2:1 Meić N.(53.min.),
2:2 Meić N.(60.min.).
Jedanaesterci: 2:3 Borovac T, 3:3 Jagodin S, 3:4 Krizmanić K, 4:4 Pavlović R, 5:4 Bićanić V, 5:5 Ivančić M, 6:5 Brbot I.