nedjelja, 5. listopada 2014.

NK-Špansko vs.HNK-Gorica, 05.10.2014. (11:15h), 7.kolo 1.HNL-središte -3:2(2:1)

Utakmica izgubljena rezultatom 3:2.
Potpuno zaslužena pobjeda domaćina. Naša je ekipa bolje otvorila utakmicu. Prvih 15tak minuta smo igrali odlično te igrački i dominirali, stvorili nekoliko poluprilika ali bez završnice. Domaćina je u to vrijeme ipak uspio zaprijetiti našem golu te pogoditi i vratnicu, ali bez neke igre. Do preokreta je došlo nakon što smo primili gol za 1:0 u 18.min. Nakon toga domaća ekipa koristi svoju fizičku premoć te preuzima igru. U 21.min. nakon kornera pogađaju prečku našeg gola te nakon toga izbijamo loptu ispred crte u korner. U 25.min. već je 2:0. Ekipa domaćina nakon toga vodstva malo popušta te uspijevamo ponovno prijetiti golu domaćina. U 31.min. šut Krizmanića ispred samog gola nekako uspijeva obraniti domaći vratar, no u 33.min. nakon odličnog šuta Posavca D. sa nekih 18m vratar je nemoćan te prima gola za 2:1. Akcija prelijepa; Krizmanić šalje jednu dugu idealnu loptu prema Posavcu D. koji istu u letu iz prve šalje topovski u mrežu. U 2.poluvrijeme ekipa domaćina ulazi žestoko te u prvih 15 minuta nikako ne uspijevamo iskontrolirati loptu. Špansko 2,3 puta opasno prijeti. U 40.min.šut domaćeg igrača naš vratar uspijeva skrenuti u korner. U  41.min.spašava nas greda gola, a u 43.min šok za domaćina. Posavec D.zabija za 2:2, te se vraćamo u utakmicu. Slijedi borba na terenu. Ponovno se približavamo golu domaćina ali bez završnice, a u samoj igri domaćin igra vrlo čvrsto što nama i ne odgovara. U 60.min. zabijaju za konačnih 3:2 nakon koji pokušavamo na sve moguće načine približiti se njihovom golu, ali bezuspješno. Zadnju priliku na utakmicu imao je igrač Španskog koji u 70.min. izlazi sam na našeg vratara, ali promašuje okvir gola.
Ne treba biti pognute glave kada se izgubi utakmica od "trenutno" bolje ekipe, treba im čestitati. Ali, mi trebamo biti uzdignute glave jer nakon dva primljena gola ne padamo već se dižemo i uspijevamo se vratiti u utakmicu. Idemo DALJE!
Sljedeći vikend nam u goste dolazi odlična ekipa Segeste s kojom smo u 8.mjesecu odigrali svoju 1.pripremnu utakmicu. Izgubili smo 5:0, doduše ne kompletni. Idemo po pobjedu!

SASTAVDebijađi J.PŽordić B.(od 50.Sedlarić F.), Agoun T, Skok S, Šestak B.(od 43.Vranić F.), Posavec P, Borovac T, Brzović F, Krizmanić K, Posavec D, Meić N.

KLUPA:
Crnolatec P, Petrović J, Vranić F, Sedlarić F, Kopilović L, Vidak M, Đurašin M.
NEDOSTAJU:  Trumbetaš M, Mandić A.

STRIJELCI: 1:0 Tisanić I.(18.min), 2:0 Kegelj I.(25.min.), 2:1 Posavec D.(33.min.),
2:2 Posavec D.(43.min.), 3:2 Tisanić I.(60.min.).